Ako e-shop HeliumKing.sk vďaka spolupráci s Increaseo zvýšil výnos z organickej návštevnosti až o 140,44 %

+115,73% používateľov

+

+102,01% transakcií

+140,44% tržby

HeliumKing je slovenský rodinný podnik, ktorý sa zameriava na párty doplnky, ako napríklad kostýmy, dekorácie, balóny a hélium. Nezáleží na tom, či ide o narodeniny, oslavy lásky alebo tematické silvestrovské a Halloween párty, misiou e-shopu HeliumKing.sk je spraviť každú výnimočnú udalosť dokonalou.

Výzva: Konkurenčný segment plný veľkých aj malých hráčov

Priemysel s kostýmami, dekoráciami a produktmi slúžiacimi na zábavu má na Slovensku pomerne bohaté zastúpenie. Preto sa e-shop HeliumKing.sk potýka vo vodách internetu so širokou konkurenciou. Vo veľkej časti kľúčových slov dominujú giganti, ako napríklad Alza, Mall a Heuréka a aj z tohto dôvodu bola ich organická návštevnosť oslabená. E-shop sa spočiatku sústredil najmä na získanie zákazníkov pomocou platenej PPC reklamy.

Čas „zapnúť“ SEO: Príchod Increaseo

Spoločnosť HeliumKing sa po čase svojho fungovania nechcela už viac spoliehať iba na platenú reklamu, a preto oslovila našu SEO agentúru Increaseo. Spoločne sme sa podujali vybudovať niečo trvácne, aby majiteľ nemusel získavať zákazníkov iba z PPC reklamy. Podobná motivácia je častá aj v prípade ďalších e-shopov.

Riešenie prinášajúce zisky

Na začiatku sme urobili analýzu kľúčových slov webu HeliumKing.sk a následne sme zvolili najoptimálnejšie riešenie, ako dosiahnuť zvýšenie organickej návštevnosti a predaja. Hlavným fokusom bol Halloween – pre tento e-shop je práve kvôli tomuto sviatku október ešte dôležitejší ako december. Riešenie malo dve hlavné zložky:

1) On-page SEO pre halloweenske kategórie. Tieto úpravy vychádzali z analýzy kľúčových slov, na základe ktorej sme optimalizovali už existujúce podstránky a vytvorili nové, zahŕňajúce kľúčové slová, ktoré predtým neboli dostatočne pokryté. Napísali sme efektívne titulky s dôrazom na správne kľúčové slová, meta popisy, a ďalšie texty. Ich tvorba a nastavenie prebehla v priebehu mesiaca.

2) Linkbuilding, čiže budovanie spätných odkazov na relevantné stránky. Na webe HeliumKing.sk robíme linkbuilding už vyše roka, avšak keďže ich hlavnou sezónou je Halloween, prioritou boli už od leta kvalitné odkazy na halloweenske kategórie a stránky.

Obrázok: Kvalitný článok na emefka.sk o Halloweene, v ktorom sa nachádza preklik na web nášho klienta HeliumKing.sk. 

140,44% nárast tržieb z organického vyhľadávania

Ako už bolo spomenuté vyššie, naša spolupráca so spoločnosťou HeliumKing prebieha už viac ako rok. Za tento čas sa nám podarilo vďaka linkbuildingu a on-page SEO popisom zvýšiť celkový nárast organických návštev na webe až o 115,73 %. Výsledky sme porovnávali za mesiac október v dvoch po sebe idúcich rokoch, pretože október je práve kvôli Halloweenu hlavnou sezónou e-shopu. 

Návštevnosť a počet objednávok stúpol až natoľko, že sa sám majiteľ e-shopu podujal pomáhať zaneprázdneným kuriérom s rozvozom tovaru vlastným autom, aby zákazníci nemuseli čakať na svoje objednávky dlhšie, ako sú zvyknutí. Navyše, transakcie e-shopu oproti predošlému roku stúpli až o 102,01 % a výnos z predaja až o 140,44 %.

Pokiaľ chcete aj vy zvýšiť organickú návštevnosť vášho e-shopu, neváhajte sa obrátiť na náš tím v SEO agentúre Increaseo. Rezervujte si bezplatnú SEO konzultáciu pre váš web.