Linkbuilding služby – Najkvalitnejšie odkazy na slovenskom trhu

Linkbuilding tak dobrý, že si nás na vlastné projekty najímajú aj konkurenční SEOčkári zo Slovenska a Česka. Zistite, prečo to robia.

Komu sme už pomohli:

… a ďalším viac ako 100 klientom

Komu sme už pomohli:

… a ďalším viac ako 100 klientom

Čo teda je ten linkbuilding?

Dobrý linkbuilding (inak povedané budovanie spätných odkazov alebo off-page SEO) je činnosť, pri ktorej získavame pre váš web kvalitné odkazy z rôznych zdrojov (web stránok). Tieto odkazy majú hlavný vplyv na to, na akom mieste sa zobrazí váš web v Google vyhľadávaní na vaše kľúčové slová.

Google pri hodnotení stránok (a teda pri určovaní konkrétnych pozícií) berie do úvahy viac ako 200 faktorov. Spätné odkazy ale vždy boli a budú jedným z najdôležitejších.

Zjednodušene: E-shop s kvalitnejšími a početnejšími odkazmi bude mať vždy lepšie pozície ako podobný e-shop, na ktorý smerujú len 3 odkazy a všetky sú z katalógov. 🙂

Čo vám prinesie linkbuilding?

Prinesie vám návštevníkov, ktorí aktívne hľadajú to, čo vy ponúkate (organický traffic)

Nie je návštevnosť ako návštevnosť. Jedna vec je, keď váš priateľ na Facebooku zdieľa článok o novom iPhone (s bombastickým nadpisom) a vy zo zvedavosti kliknete. Úplne iná vec je, keď hľadáte „iPhone 15 pro recenzia“ alebo dokonca „iPhone 15 pro skladom“.

Prvá pozícia vo vyhľadávaní Google = prestíž

Čo si budeme hovoriť, umiestňovať sa pre vaše kľúčové slová na najvyššej pozícii je jednoducho skvelý pocit. Potenciálny zákazník vás vďaka tomu podvedome vidí ako dôveryhodných a vaša konkurencia z toho ide zošalieť. Oboje super. 🙂 

Zvýšená sprostredkovaná návštevnosť (referral traffic)

Kvalitný linkbuilding vám okrem zlepšených pozícií a organickej návštevnosti prináša aj ďalší bonus: návštevnosť od ľudí, ktorí sa cez odkazy prekliknú na váš web. Veľkou časťou nášho linkbuildingu je spolupráca s blogmi (osobnými alebo firemnými) a relevantnými magazínmi. Týmto vznikajú zaujímavé články, v ktorých sú odkazy na váš web. Veľa ľudí vás tak môže objaviť napríklad vďaka článku, ktorý videli u svojho obľúbeného blogera.

Vedľajší efekt: Zlepšia sa vám dôležité čísla v Google Analytics

Keďže na váš web dostaneme zacielenú návštevnosť, tak vám to pozitívne ovplyvní:

  • priemerný čas, ktorý návštevník strávi na vašom webe
  • priemerný počet prezretých stránok
  • váš bounce rate (počet ľudí, ktorí odídu po prezretí prvej stránky).

 

Graf vplyvu linkbuildingu na organiku

Bonus: Linkbuilding funguje, aj keď do neho práve netlačíte peniaze

Platená reklama na Facebooku alebo Google Ads má svoje výhody, ale jednu veľkú nevýhodu: Ak do nej práve nelejete peniaze, nič vám neprinesie. Linkbuilding je iný. Kvalitné odkazy vám budú prinášať plody aj o niekoľko rokov neskôr.

 

Čo presne robíme, keď pre vás robíme linkbuilding?

Budovanie spätných odkazov je pri každom klientovi iné. Záleží hlavne na odbore. To, čo funguje pri získavaní odkazov pre hotely alebo e-shop s výživovými doplnkami, nemusí fungovať pre stavebnú firmu.

Naša práca by sa ale dala zhrnúť do týchto bodov:

Vytvorenie a aktualizácia linkbuilding rešerše s webmi, z ktorých chceme získať odkaz

Odkaz na vás dostaneme na tie najlepšie weby. Na Slovensku a v Českej republike máme množstvo kontaktov, vďaka ktorým vám vieme získať odkazy, ktoré by ste si sami získať nevedeli

Interaktívny reporting tých najdôležitejších SEO metrík cez nástroj Google Data Studio (Looker)

Vytvorenie linkbuilding stratégie a vymýšľanie konkrétnych spôsobov, ako získať čo najlepšie odkazy

Dodávanie kvalitných článkov, v ktorých sa nachádzajú odkazy na váš web

Dohadovanie odkazovej spolupráce s veľkými aj menšími magazínmi

Monitorovanie a prípadná reklamácia (vašich existujúcich a nami získaných) spätných odkazov

Linkbuilding priority – vypracujeme zoznam prioritných podstránok z vášho webu, ktoré chceme podporiť

Hosťovské články – vymyslíme vhodné témy a dohodneme publikovanie na vhodnom webe

Denné sledovanie pozícií pre vaše kľúčové slová. Aj v porovnaní s vašou konkurenciou.

Najlepšie odkazy na slovenskom trhu

SEO agentúra Increaseo vznikla a vyrástla na jedinej službe – linkbuildingu. Niekoľko rokov sme dodávali iba kvalitné spätné odkazy a neponúkali sme žiadne iné služby. Len veľmi ťažko by ste hľadali väčších odborníkov na odkazy ako práve nás.

Linkbuilding robíme tak dobre, že si nás najlepší českí a slovenskí SEOčkári najímajú na svoje vlastné projekty. A uznajte sami, keď sú s našimi odkazmi spokojní iní experti, pravdepodobne to robíme dobre. 🙂

Čo hovoria klienti, pre ktorých sme získali skvelé odkazy

Increaseo umí! Dodávají nápady, texty, návrhy spolupráce. Vyjednávají skvělé podmínky s partnery. Dlouhodobě a stabilně. Děkujeme za spolupráci.

Referencia na linkbuilding služby od Vojkovsky.sk

Ladislav Mertlík, Rogelli.cz, Rogelli.sk

Roland (a neskôr celý tím okolo Increaseo) posunul naše online podnikanie na úplne iný level. Od prvého momentu spolupráce nastavil prehľadný task management. Všetko je tak veľmi transparentné, vieme na čom sa momentálne pracuje a aké sú ďalšie kroky.

Hneď od prvého mesiaca išla návštevnosť (a tým aj obraty) nahor. Za približne polroka spolupráce sa zvýšila organická návštevnosť o 290% a konverzný pomer z cca 1% na takmer 4%

Peter Prevožňák, e-shop najlacnejsiemeradla.sk

S Rolandom a jeho tímom spolupracujeme už viac ako rok. Oceňujem najmä jeho kreativitu pri získavaní odkazov a vymýšľaní tém článkov. Naša organická návštevnosť za marec vzrástla medziročne na Bevmarkete o 96%, na Kidmarkete dokonca o 174%. Sme veľmi spokojní.

Matúš Harčarík, Bevmarket.sk a Kidmarket.sk
*bohužiaľ, kvôli pandémii a s ňou spojeným zníženým dopytom z hotelov, barov a reštaurácii už tieto projekty nefungujú 🙁

Spolupráca s Increasom ukázala už od prvej chvíle reálne výsledky. Profesionalita, komunikácia, odbornosť, reálne výsledky – odporúčam.

Roman Cibik, Florbal4u.com

Koľko stojí dobré off-page SEO

(čiže linkbuilding)?

Linkbuilding sa dá robiť lacno a masovo. Takáto práca však prináša len 3 typy výsledkov: krátkodobé, nulové či dokonca negatívne (počuli ste už o Google penalizáciách?).

My získavame odkazy poctivo. Neženieme sa za počtom odkazov, lebo počty sa dajú zdvihnúť veľmi rýchlo a jednoducho. Linkbuilding nie je o tom, koľko webov na vás odkazuje. Linkbuilding je o tom, aké weby na vás odkazujú. Ideálny stav je samozrejme vtedy, keď na vás linkuje množstvo silných webov z vášho odboru. S tým radi pomôžeme. 🙂 

Balík STANDARD
(vhodný pre väčšinu projektov)

  • v cene máte všetko, o čom píšeme v sekcii Čo presne robíme.
  • pri balíku STANDARD získavajú klienti odkazy z 3 – 4  kvalitných a relevantných webov každý mesiac. Hovoríme o rôznych doménach, celkový počet získaných  odkazov je prirodzene vyšší.
  • finálna cena záleží od želaného počtu odkazov mesačne a od náročnosti odboru
  • väčšine klientov odporúčame začať práve s týmto balíkom
  • cena zahŕňa aj spracovanie článkov pre linkbuilding účely (máme vlastných copywriterov) a rovnako tak aj rozpočet na platené spolupráce (napr. publikovanie PR článkov). Približne polovicu peňazí, ktoré nám platíte používame ako rozpočet na tieto aktivity.

Cena:

od 490€ do 620€

/mesiac (bez DPH)

Linkbuilding na mieru
(vhodný pre veľké projekty)

Balík STANDARD je skvelý, ak je váš web v odbore, ktorý nie je veľmi konkurenčný alebo ak s cieleným SEO ešte len začínate. Čo ale v prípade, ak máte e-shop s fotoaparátmi alebo cestovnú kanceláriu?

Pri štandardnom balíku klienti získávajú odkazy z 3-4 kvalitných webov mesačne. Balík STANDARD sa snažíme robiť tak, aby celkové náklady boli nízke a aby to klientovi prinieslo čo najväčšiu návratnosť.

Pri niektorých odboroch ale štandardný balík nestačí a treba zvoliť agresívneší prístup a viac kreativity. Preto sme dali do cenníka aj linkbuilding na mieru.

Cena:

dohodou

Zaujalo? Alebo sa chcete niečo opýtať?

Napíšte nám správu prípadne rovno zavolajte a pohneme sa ďalej. Na vaše otázky ochotne odpovie Roland Vojkovský – konateľ agentúry Increaseo.

FAQ

Kedy uvidím prvé výsledky?

Niektorí klienti vidia výsledky už po získaní úplne prvých odkazov. To je ale skôr výnimka. Väčšina klientov vidí prvé výrazné výsledky po približne 10 kvalitných odkazoch.

Ako je to s platením za link building?

Pri nových klientoch vystavujeme na začiatku spolupráce zálohovú faktúru za prvý mesiac. Každý ďalší mesiac už fakturujeme spätne. Príklad: Ak sa dohodneme na balíku STANDARD 1. januára, tak v ten deň vám pošleme zálohovú faktúru na 590€ (bez DPH). Po jej uhradení začíname pracovať.

  1. februára vám pošleme prvú ostrú faktúru na 0€ (keďže za prvý mesiac ste už zaplatili). 1. marca vám potom pošleme faktúru na 590€ (bez DPH, za februárovú prácu). 1. apríla vám faktúrujeme prácu za marec a tak ďalej.

Môžem spoluprácu kedykoľvek ukončiť?

Môžete, len samozrejme treba rátať s tým, že ak nám to poviete v polovici mesiaca, za ktorý robíme linkbuilding, ten mesiac ešte budeme musieť dokončiť.