Google Analytics: Ako zdieľať prístup do účtu? [Návod]

Rozmazaná obrazovka počítača zobrazujúca panel s Google Analytics

Pre každú marketingovú agentúru je kľúčové mať prístup do Google Analytics účtu svojho klienta. Tento prístup umožňuje agentúre podrobne analyzovať dáta a chovanie návštevníkov na webe. Na základe týchto informácií môže potom agentúra efektívne plánovať a vykonávať marketingové stratégie, ktoré prinesú reálne výsledky.

Google Analytics je efektívny nástroj pre sledovanie správania používateľov na webstránkach a pre pochopenie, ako ich vidí Google. Je to cenný zdroj pre SEO agentúry, pretože poskytuje detailné informácie o interakcii návštevníkov s obsahom, populárnych stránkach a zmene návštevnosti.

Vďaka Google Analytics môžete napríklad vidieť, na ktoré landing pages ľudia najčastejšie prichádzajú, odkiaľ prichádzajú a aký to má finančný dopad (počet transakcií, hodnota objednávok). Všetky tieto informácie sú základom pre optimalizáciu stránok s cieľom zlepšiť pozície vo výsledkoch vyhľadávania.

Na to, aby ste mohli zdieľať svoj účet Google analytics, napríklad s marketingovou alebo SEO agentúrou, nemusíte sprístupniť svoj Google účet a v nasledujúcom návode Vám ukážeme, ako na to! 🙂

Zdieľanie prístupu do Google Analytics – postup

Zo všetkého najskôr sa potrebujete prihlásiť do Google Analytics. Potom postupujte podľa týchto krokov:

1. Vstup do administračnej sekcie

Po prihlásení uvidíte na ľavej strane obrazovky panel s možnosťami. Tu kliknite na “Správca” (v angličtine “Admin”).

Vstup do administračnej sekcie Google Analytics

2. Správa prístupu k účtu

V sekcií účet vyberte možnosť „Správa prístupu k účtu„, ktorá je na nasledujúcom obrázku zvýraznená v červenom kruhu.

Správa prístupu k účtu Google Analytics

3. Pridanie nových používateľov

Po kliknutí na „Správa prístupu k účtu“ nájdete zoznam existujúcich používateľov, ktorí už prístup majú. Pre pridanie nového používateľa, kliknite na modré tlačidlo s plusom v pravom hornom rohu obrazovky a následne na “Pridať používateľov”.

Pridanie nových používateľov Google Analytics

4. Nastavenie oprávnení

Teraz zadajte e-mailovú adresu nového používateľa (napr. data@increaseo.sk) a vyberte príslušné oprávnenia. V prípade, že chcete svoj účet zdieľať s marketingovou agentúrou (alebo osobou, ktorej veríte), odporúčame zvoliť možnosť “Redaktor”. Nakoniec kliknite na modré tlačidlo “pridať” v pravom hornom rohu.

Nastavenie oprávnení účtu Google analytics

Dôležitá bezpečnostná rada

Vždy dôkladne zvážte, komu a aké oprávnenia udeľujete. Je dôležité pravidelne prehodnocovať prístupové práva, najmä keď dôjde k zmene v tíme alebo spolupráci.

Najčastejšie otázky

Ako zruším prístup existujúcemu používateľovi?
V sekcií “Správa prístupu k účtu” jednoducho kliknite na meno používateľa a v pravom hornom rohu kliknite na “Odobrať”.

Je bezpečné zdieľať úplný prístup?
Plný prístup by ste mali udeľovať len dôveryhodným osobám s potrebnými skúsenosťami.

A je to! Teraz zdieľate dáta z Google Analytics so špecialistom, ktorý Vám snáď s Vašim webom pomôže. Ak Vás zaujíma, ako by sme zlepšili výsledky Vášho webu my v Increaseo, rezervujte si bezplatnú SEO konzultáciu. Radi sa na to pozrieme.

O autorovi

Roland Vojkovský

Riadim SEO agentúru Increaseo, mudrujem hlavne o marketingu (tu aj na osobnom blogu ) a budujem webové projekty postavené na kvalitnom obsahu a poctivom SEO. Čiže presne tak, ako to radím aj ostatným.